Samsung SE790C to 34-calowy, ultra szeroki zakrzywiony monitor

Samsung właśnie odsłonił przed światem swój 34-calowy, ultra szeroki zakrzywiony monitor (ang. curved monitor). Ochrzczona numerem modelu SE790C, ta najnowsza kreacja koreańskiego producenta z niecierpliwością wyczekuje przyszłorocznych pokazów CES, gdzie będzie miała swoją premierę.

Rozdzielczość monitora Samsung SE790C to 3440 x 1440 pikseli, co przekłada się na współczynnik obrazu 21:9. Producent zarzeka się, że produkt oferuje najlepszy w swojej klasie statyczny współczynnik proporcji rzędu 3000:1.

Zakrzywiona konstrukcja monitora ma odpowiadać naturalnemu zakrzywieniu, jakie występuje w ludzkim oku. Rezultat końcowy to, przynajmniej na papierze, wolny od zniekształceń obraz o możliwie najszerszych kątach widzenia i minimalnym przemęczaniu oczu. Wykrzywienie tworzy również coś na wzór trójwymiarowego efektu, który sprawia, że monitor wydaje się większy od innego płaskiego wyświetlacza o tych samych rozmiarach.


Samsung wyposażył swojego najnowszego podopiecznego w dodatkowe funkcje, takie jak Picture-in-Picture czy Picture-by-Picture. Ta ostatnia pozwala użytkownikom na przegląd treści z dwóch połączonych urządzeń jednocześnie.
Dodatkowe funkcje monitora to, między innymi, kwartet portów USB 3.0 oraz podwójne, 7-watowe głośniki stereo. SE790C będzie także posiadał specjalne, dedykowane tryby, które dostosowują się do treści wyświetlanej na monitorze.
Nie wiadomo jeszcze, ile będziemy musieli zapłacić za taką przyjemność. Coś jednak mówi nam, że nie będzie to w żadnym wypadku niska cena.
Źródło: gsmarena.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *