Porównanie serii komputerów Dell Precision i Dell Optiplex

Marka Dell – światowa i legendarna – kojarzy się najbardziej z laptopami wysokiej jakości do pracy w biurze, do zabrania w podróże biznesowe, a także dla grafików i graczy, ale również dla użytkowników domowych. Jednak Dell nie zapomniał nigdy o tych, którzy nie używają tylko laptopów, ale potrzebują porządnego komputer stacjonarnego do różnorakiego użytku. Dość znane dwie serie komputerów Dell to Precision oraz Optiplex. Obie serie mają inne zastosowanie, nadają się dla różnego rodzaju użytkowników. Postaramy się krótko opisać obie serie oraz je ze sobą zestawić, aby osoba, która planuje zakup komputera Dell wiedziała czym się kierować.

Komputery Dell Precision

Dell Precision to seria komputerów – nie tylko laptopów, które świetnie sprawdzą się przy zaawansowanych pracach graficznych, podczas pracy konstruktorów, projektantów, architektów czy innych specjalistów, którzy potrzebują naprawdę wydajnego i mocnego sprzętu do codziennej pracy. Komputery Dell Precision są bardzo dobrze wykonane, zabezpieczone przez pęknięciami, trzeszczeniami, a także przegrzewaniem. Programy dla specjalistów potrzebują dużo mocy obliczeniowej, aby na nich swobodnie pracować oraz aby zaprezentować swoją pracę, dlatego wentylacja i chłodzenie są na najwyższym poziomie. Komputery Dell Precision są często wzbogacone o najwyższej jakości procesory Intela, karty graficzne, które wyróżniają się wysoką jakością, a także szybkimi i pojemnymi dyskami twardymi. Nierzadko w tej serii występują potężne stacje robocze, które idealne są do specjalistycznej, mocno zaawansowanej pracy.

Stacje robocze Dell Optiplex

Dell Optiplex to seria stacji roboczych, które świetnie nadają się do pracy w biurze, w korporacji, w środowiskach informatycznych, technologicznych, a także roboczych, przemysłowych. Posiadają mocne podzespoły, które gwarantują wysoką wydajność w trakcie pracy. Wśród komputerów tej serii znajdą się również te bardziej uniwersalne, które zadowolą użytkownika domowego. Pamięć RAM w bardzo łatwy sposób można rozbudowywać, a także budować system dyskowy o dużej pojemności. Przy tym komputer jest w stanie pracować wydajnie oraz szybko. Seria Oplitplex jest tak wymyślona, aby można było ją konfigurować w różny sposób, rozbudowywać, a przy tym optymalizować jego wydajność. Seria Optiplex jest zbudowana z wysokiej jakości materiałów, które są w stanie wytrzymać różne warunki cieplne. Można je postawić w różnego rodzaju zakładach, przedsiębiorstwach czy magazynach i innych roboczych pomieszczeniach.

Podsumowanie informacji o seriach Precision i Optiplex

Seria Dell Precision wyróżnia się przede wszystkim funkcjonalnością i tym, że idealnie nadaje się do pracy grafika, fotografa, projektanta czy programisty lub administratora systemów informatycznych. Jest w stanie obsłużyć wysokiej jakości, mocne programy graficzne czy dla architektów. Natomiast seria Optiplex zadowoli pracowników korporacji, instytucji, przedsiębiorstw oraz tych, którzy pracują w przemyśle czy innych wymagających branżach.

Komputery firmy Dell nie są tanie w związku z tym, że ich celem jest zadowolić profesjonalistów w wielu branżach. Jeśli budżet mamy ograniczony można wziąć pod uwagę zakup komputera poleasingowego. Informacje o tym czy warto kupić tego typu komputer znajdują się w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *