Czy warto kupić komputer poleasingowy i dlaczego?

Czy warto kupić komputer poleasingowy

Może mało osób o tym wie, ale na rynku komputerów nie wszystkie są takiej samej jakości. Istnieje podział na komputery marketowe i poleasingowe. Te pierwsze produkowane są dla klienta zwykłego, każdego z nas. Jest to typowy komputer dla każdego konsumenta i zwykłego użytkownika sprzętów elektronicznych. Drugie jednak to już sprzęty klasy biznesowej. Producenci oddzielają linię produktów przeznaczonych dla klienta detalicznego od komputerów dla klienta biznesowego (banków, korporacji czy mniejszych organizacji). Użytkownik biznesowy potrzebuje sprzętu niezawodnego, bezawaryjnego, nie może sobie pozwolić na awarie sprzętu. Komputery dla takich klientów mają lepsze obudowy, opcje konfiguracji i są użyteczniejsze.

Dlaczego warto kupić komputer poleasingowy?


Komputery produkowane dla firm są kupowane pod leasing. Następnie po upływie umowy leasingowej , czyli po 2 lub 3 latach są wyprzedawane. I to jest szansa na zyskanie bardzo dobrej jakości komputera poleasingowego. Jest on zdecydowanie lepiej utrzymany niż komputer odkupiony od użytkownika prywatnego. Charakteryzuje się lepszą odpornością na brud, kurz, płyny, a także na czynniki zewnętrzne. Mają wzmocnioną budowę, która wytrzyma nawet upadki. Komputery marketowe nie są tak starannie robione, bo są tańsze. Dużo tańsze. Nie można spodziewać się niestety trwałości na długie lata. A komputer poleasingowy po upływie 2-3 lat będzie działał jeszcze długo i nie będzie się psuł i niszczył.

Zaletą komputerów poleasingowych jest cena, która nie jest przesadna w stosunku do ceny. Tutaj rzeczywiście jakość spotyka się z ceną. Płacimy za klasowy sprzęt, który odsłuży jeszcze wiele lat. Niestety komputer detaliczny szybciej zacznie się psuć i po latach może już nie nadawać się do użytku.

Do produkcji komputerów klasy biznes wykorzystuje się najlepsze części, podzespoły, materiały, a także rozwiązania technologiczne. Duże są wymagania wobec takich komputerów, bo mają one być dostosowane do długiej i bezawaryjnej pracy. Jeżeli mamy szansę kupić komputer poleasingowy u sprawdzonego dostawcy, warto wziąć pod uwagę taki zakup. Zwłaszcza wtedy, kiedy mamy budżet ograniczony.

To, co charakteryzuje sprzęt poleasingowy to prestiż. Można nim się pochwalić, zrobić dobre wrażenie zwłaszcza na spotkaniu z kontrahentem u siebie w biurze, wspólnikiem, klientem, inwestorem, itp. . Podczas spotkania biznesowego lepiej jest zaprezentować dwuletni czy trzyletni komputer niż marketowy komputer prosto ze sklepowej półki. Komputer poleasingowy jest szybszy, ma więcej możliwości, a obudowa często wykonana z plastiku nie trzeszczy.

Kupując sprzęt, jakby nie patrzeć używany, i tak mamy gwarancję na niego. Często dostawcy komputerów poleasingowych mają w swojej ofercie taki sprzęt, który posiada jeszcze gwarancję producenta. To bardzo przydatna rzecz w razie jakichkolwiek usterek.

Podsumowując, komputer poleasingowy jest praktycznie nowy, kosztuje o wiele mniej – nawet 1/10 lub 1/5 ceny – w zależności od jego klasy, a dodatkowo z gwarancją.

Po więcej informacji zapraszamy do tego artykułu o tym czym są komputery poleasingowe.

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *