Co to jest komputer all-in-one?

Komputer all in one – co trzeba o nim wiedzieć?

Standardowy komputer składa się z jednostki centralnej, w której mieszczą się wszystkie podzespoły, a także z monitora. Mimo tego, że jednostki są coraz mniejsze to trzeba na cały zestaw znaleźć trochę miejsca. Nie jest to przede wszystkim sprzęt mobilny, tj. laptop czy notebook. Jednak jeśli szukamy czegoś kompaktowego, łatwego w obsłudze to zdecydowanie komputer all-in-one można do takich zaliczyć.

W tym typie komputera wszystkie komponenty są schowane za ekranem LCD. Najczęściej używane są do tego celu energooszczędne procesory i raczej zintegrowane układy graficzne. Jednak producenci tego typu komputerów idą w stronę ich użycia do zaawansowanych celów, a nie tylko domowych. Komputery all-in-one do celów biznesowych są również często dostępne. Ich zalet jest więcej niż kompaktowa budowa, dzięki której nie potrzebujemy dużo miejsca na biurku. Warto im przyjrzeć się szerzej.

Co jeszcze warto wiedzieć o komputerach all-in-one (AIO)?

Tego typu komputer jest idealny dla użytkowników, którzy nie chcą od zera budować sobie jednostki centralnej – dobierać dysków, płyty głównej, karty graficznej, ale również ich zmieniać, rozszerzać czy samemu przy nich majstrować. W związku z tym, że ich jakość ciągle rośnie, bo można świetne komputery AIO znaleźć do celów biznesowych, prac profesjonalnych i do gier, nie trzeba myśleć o ich podkręcaniu. Jeśli ocenimy, że zakupiona wersja wystarczy do naszych celów, to jak najbardziej taki zakup można wziąć pod uwagę. Ekran takiego monitora już coraz częściej dostępny jest w wersji dotykowej. W zestawie także znajdziemy myszkę i monitor, więc jest szansa zakupienia zestawu gotowego do używania.

Jeśli chodzi o ceny tego typu komputerów to nie najtańszy można kupić już za 2000 zł, jednak w tej cenie nie możemy spodziewać się dobrego sprzętu, ale raczej przeciętnego. Trzeba zatem przygotować się na koszt minimalny 3000 zł. Jednak w tym przypadku, im lepszy sprzęt, tym lepszy. Jeśli zależy nam na wydajnym sprzęcie, to przed zakupem należy zwrócić uwagę na procesor i dysk – najlepiej SSD.

Plusem tego typu sprzętu jest to, że mniej emituje ciepła, za czym idzie mniejsza potrzeba chłodzenia. Jednak to nie znaczy, że na to nie należy zwracać uwagi, Na chłodzenie w każdym sprzęcie należy zwracać uwagę. Rozstawienie i częstotliwość występowania wentylatorów to jeden z punktów do sprawdzenia.

Jaki komputer AIO warto wybrać?

Producenci komputerów all-in-one to przede wszystkim Dell, Apple, HP, Lenovo. To właśnie na nich należy zwrócić uwagę.

Jeden z modeli, które warto polecić to HP EliteOne 800 G1, z ekranem Full HD 23 cale. Posiada on mocny procesor Intel Core i5, 500 GB pojemności dysku twardego oraz 6GB RAM-u, a także kartę graficzną zintegrowaną Intel HD Graphics 4600. Komputer ten posiada również system operacyjny Windows.

Jeśli liczy się dla nas cena komputera to warto rozejrzeć się nad poleasingowymi propozycjami świetnej jakości sprzętu. Kosztują dużo mniej niż z marketu, a ich jakość jest bardzo wysoka. O komputerach poleasingowych można dowiedzieć się w tym artykule: O komputerach poleasingowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *