Co to znaczy komputer poleasingowy?

Zakup komputera wiąże się często z dość sporym budżetem, który trzeba na to przeznaczyć. Ale czy zawsze? Na pewno tak będzie w przypadku nowego komputera. Jednak kiedy mamy ograniczone wolne środki na tego typu wydatki, możemy nieco oszczędzić, ale nadal cieszyć się dobrej jakości sprzętem od wiodącego producenta.

Komputery poleasingowe


Najbardziej znane komputery dostępne do kupienia to nowe – ze sklepu stacjonarnego lub internetowego albo używane. Jednak są jeszcze komputery poleasingowe, które odkupić można od firm, które po upływie umowy leasingowej odkupić można za dużo mniejsze pieniądze. Komputery poleasingowe najczęściej nadają się do pracy biurowej oraz czynności, które nie wymagają zaawansowanego procesora i karty graficznej. Komputery poleasingowe są kupowane najczęściej do dużych i mniejszych firm, dlatego nie zawsze będą nadawać się one do wykonywania skomplikowanych animacji czy gier, ale do celów biznesowych na pewno. Charakteryzują się one bezawaryjnością i stabilnością. Można ich użyć do dalszej rozbudowy, to przerobienia czy zmiany podzespołów, aby je wzmocnić.

Komputery poleasingowe to korzystny zakup dla osób czy firm, które w tej kwestii szukają oszczędności. Potrzebują dobrego sprzętu, który nie musiał pochodzić z półki sklepowej i być nieruszanym. Ponadto przydają się one w miejscach, gdzie praca wykonywana jest w biurze, nie będziemy potrzebowali tego samego komputera do pracy zdalnej czy do podróży biznesowych.

Wybór dobrego komputera poleasingowego


Jedne z lepszych marek komputerów, które najczęściej używane są w firmach do DELL, HP oraz IBM. Posiadają one licencję Windows, dlatego można bez problemu korzystać z oprogramowania biurowego oraz innych programów Microsoft. Seria DELL Precision oraz Optiplex czy Lenovo ThinkCentre to bardzo dobre komputery stacjonarne z dużą pojemnością dysku twardego oraz procesorem Intel.

W trakcie wybierania komputera stacjonarnego należy na pewno zwrócić uwagę na procesor, kartę graficzną i dźwiękową, pojemność dysku twardego i pamięci RAM oraz a inne elementy, tj. wejścia USB, wejścia słuchawkowe, wersję systemu operacyjnego Windows. Trzeba dobierać komputer do swoich potrzeb, a także do budżetu, którym dysponujemy.

Przyłącz się do konwersacji

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *